Jakie są typy stron internetowych?

Strona internetowa to obecnie najpowszechniejsza forma komunikacji, z której korzystają zarówno prywatne osoby, instytucje jak i firmy komercyjne prezentujące swoje usługi oraz produkty. Możesz posiadać bardzo prostą stronę w skondensowanej formie, którą nazywamy branżowo stroną typu one-page (witryna jednostronicowa) - wówczas Strona Główna jest jedyną podstroną, na której znajdują się wszystkie konieczne treści. Taka struktura jest odpowiednia w prezentacji konkretnej usług czy konkretnego produktu. Przykładem strony one-page jest strona wybranego produktu, np. www.sciereczkidodezynfekcji.pl czy wybranej inwestycji dewelopera np. www.apartamentybielany.pl. Witryny internetowe dedykowane dla większej ilości treści, gdzie przedstawiane są wszystkie produkty czy wszystkie usługi danej firmy to witryny wielostronicowe, podzielone na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt podstron. W naszym portoflio odnajdziesz mnóstwo takich realizacji.

Możesz także umożliwić sprzedaż online swoich produktów lub usług i wykonać sklep internetowy. Wówczas część podstron będzie dedykowana bezpośredniej ofercie, której celem jest konwersja zakupowa a część będzie służyła opisowi Twojej firmy czy marki. Na takich rozbudowanych stronach znajdują się podstrony, takie jak: Zespół (O nas, O firmie), Kontakt czy Współpraca.

Dlaczego strona interntowa to Twoja najlepsze narzędzie marketingowe?

Strony i sklepy internetowe jak żadne inne medium umożliwiają kreowanie różnych strategii. Jedne pozwalają zaistnieć na rynku początkującym firmom, inne służą utrwaleniu wizerunku istniejących firm w internecie, jeszcze inne służą pozyskaniu nowych Klientów lub zmiany świadomości u aktualnych Klientów. W przeciwieństwie do reklamy drukowanej - strona internetowa jest otwarta na zmiany. Witryny online stosunkowo łatwo poddają się przekształceniom w tym zakresie, jeśli są uzbrojone w panel CMS. Wsytarczy 2-3 godzinne szkolenie z obsługi aby każdy we własnym zakresie mógł zmieniać zawartość swojej strony bez znajomości języków programowania.

Jeśli wykonasz stronę w dobrej agencji reklamowej poniesiesz jednorazowy wydatek na jej wykonanie. Twoim jedynym kosztem utrzymania pozostanie coroczna odnowa domeny (od 25 do 100 zł rocznie w zależności od rozszerzenia: .com .pl .eu .zgora.pl) oraz opłata hostingu (serwer, czyli przestrzeń, w której zaparkowana jest Twoja domena - koszt zależny od wielkości, dla małych stron to tylko 150 zł rocznie, dla większych koszt wynosi ok. 1000 zł rocznie). Nie jesteśmy zwolennikami płatnych systemów e-commerce, takich jak Shoper, IdoSell czy ClickShop, które pochłanią sporą część rocznego a nawet miesięcznego budżetu. Są to platformy często ograniczone w funkcjonlaności, a każdy dodatek funkcyjny ma zawyżoną cenę. Wsparcie w takich sklepach jest ograniczone, czasem żadne a znaczna część kosztu definiowana jest jako "utrzymanie infrastruktury", co w rzeczywistości oznacza opłatę za miejsce na serwerze i aktualizowanie systemu.

Strony z panelem CMS oparte na silniku Wordpress

Naszym Klientom polecamy system Wordpress oparty na licencji General Public License, stworzony przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych technologii internetowych. Jest to silnik zbudowany przez społeczność programistów oferujących otwarte oprogramowanie, które może być dowolnie przekształcane. Co najważniejsze - jego aktualizacja jest absolutnie darmowa i możesz ją wykonać we własnym zakresie. Wordpress to system powszechnie znany, do którego dostęp mają wszystkie firmy bez dodatkowych opłat, dzięki czemu możesz wykonać witrynę w jednej agencji a w przyszłości kontynuować współpracę z inną firmą bez dodatkowych opłat za dostęp do systemu.

Wordpress to również narzędzie otwarte na dedykowane integracje, np. z Twoim system fakturowym, z narzędziami analitycznymi, z Twoimi dostawcami. Wymiana danych może być jedno- lub dwustronna dzięki czemu możesz umożliwić, np. dropshipping swoim kontrahentom lub samemu skorzystać z takiej formy współpracy. Wordpress umożliwia także dopisywanie dedykowanych funkcjonalności, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.