Czym jest SEO i dlaczego jest ważne?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na SEO, od słów kluczowych po tagi alt, szybkość strony, czas ładowania, metatagi, kanonizację słów kluczowych, analizę konkurencji i formatowanie nagłówków.

SEO to czynność polegająca na optymalizacji strony internetowej, aby zajmowała ona wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

O SEO należy dbać, ponieważ w ten sposób Twoja witryna będzie przyciągać odwiedzających w sposób organiczny czyli taki, w którym ​​ktoś dotarł do Twojej witryny bez użycia reklamy. Mówiąc prościej, jest to darmowy ruch, który każdy preferuje. Większy ruch organiczny oznacza więcej wejść na Twoją stronę, lepszą rozpoznawalność marki, więcej możliwości sprzedaży… i większy zarobek.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja witryny to proces korzystania z narzędzi i zaawansowanych strategii w celu poprawy wydajności witryny, dalszego zwiększania ruchu, zwiększania liczby konwersji i zwiększania przychodów. Jednym z najważniejszych aspektów optymalizacji strony internetowej jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Technika ta koncentruje się nie tylko na uzyskaniu wysokiej pozycji różnych stron Twojej witryny w SERP (ang. Search Engine Results Page) dla określonych słów kluczowych, ale także umożliwia potencjalnym klientom znalezienie Twojej marki w najłatwiejszy możliwy sposób. Innym aspektem jest optymalizacja na stronie. Te działanie gwarantuje, że potencjalni klienci, którzy trafią na Twoją witrynę, będą mieli najlepsze doświadczenia użytkownika, zmuszające ich do podjęcia pożądanych działań i przekształcenie ich w potencjalnego klienta.

Optymalizując swoją witrynę internetową, możesz nie tylko wykorzystać niewykorzystany rynek w najbardziej efektywny i efektowny sposób (bez płacenia za reklamy), ale także otworzyć drzwi do większej liczby konwersji i wzrostu przychodów.

Ale chociaż SEO jest istotną częścią optymalizacji witryny, nie jest ostatecznym celem optymalizacji. Optymalizacja witryny pod kątem ludzi ma przede wszystkim pomóc zdobyć zaufanie odwiedzających, zbudować trwałe relacji i dzięki temu sprzedawać Twoje usługi lub produkty. Holistyczne podejście do optymalizacji witryny łączy różne dyscypliny, aby upewnić się, że witryna działa idealnie we wszystkich obszarach.

Dlaczego optymalizacja strony jest ważna?

W ostatniej dekadzie Internet stał się ważnym miejscem, w którym konsumenci podejmują decyzje zakupowe i nabywają produkty. Z roku na rok globalna sprzedaż e-commerce wzrasta w ogromnym tempie. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie ona nawet o 56%. Internet stał się miejscem, w którym można znaleźć wszystkie informacje o lokalnych firmach, przedsiębiorstwach i usługach. Internet przejmuje rolę „pytanie do przyjaciela” we wszystkich branżach. Tak więc, odpowiednio pozycjonując swoją firmę, możesz konsekwentnie zamieniać w klientów osoby, które nigdy wcześniej nie słyszały o Twojej firmie.

Najistotniejsze działania SEO jakie proponujemy naszym Klientom

1. Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne Nie wystarczy już mieć stronę internetową, która wygląda i działa świetnie na laptopach i komputerach stacjonarnych. Aby odnieść sukces na rynku online, musisz również skoncentrować się na obsłudze mobilnej swojej witryny. W wielu branżach większość ruchu pochodziła z urządzeń mobilnych. Nie wspominając o tym, że większość wyszukiwań w Google odbywa się teraz na smartfonach.

2. Poprawa szybkości strony Ludzie nie lubią siedzieć i czekać, aż strona się załaduje. 5-sekundowy czas ładowania prowadzi do 38% współczynnika odrzuceń, a im dłużej to trwa, tym wskaźnik staje się wyższy. Posiadanie strony internetowej, która ładuje się szybko, jest pierwszą częścią dobrego doświadczenia użytkownika. Szybkość strony jest również oficjalnym czynnikiem rankingowym Google i może bezpośrednio wpływać na Twoje SEO.

3. Optymalizacja pod wyszukiwarki Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingowych w Internecie. To nie tylko sposób na pozyskanie ruchu. Ludzie wolą i ufają organicznym wynikom wyszukiwania bardziej niż reklamom. Wysoka pozycja w Google jest swego rodzaju nagrodą dla strony posiadającej wysokiej jakości treści pasujące do tego, czego szuka użytkownik.

4. Dostosowanie tekstu strony internetowej pod SEO Słowa, których używasz na swojej stronie internetowej, mają większe znaczenie niż myślisz. Projekt, obrazy, użyteczność i szybkość strony to kluczowe czynniki, ale słowa kontrolują przekaz. I chociaż słowa są najłatwiejszą rzeczą do zmiany, mogą być również najpotężniejsze.

5. Optymalizacja doświadczenia użytkownika Właściciele stron internetowych często pomijają ogólne wrażenia użytkowników swojej witryny. Tworząc bardziej intuicyjne, czytelniejsze i estetyczne witryny, zatrzymujesz wyższy odsetek odwiedzających. Nie wspominając o tym, że czas przebywania odbiorcy na stronie jest istotnym czynnikiem rankingowym SEO.